Kontrolowane Sny

Śnij świadomie już teraz!

Techniki swiadomeg snienia:

Znajdziesz tutaj wszystkie techniki świadomego śnienia znane mi, wybierz ta która ciebie najbardziej interesuje i zobacz jak ją wykonać. Powodzenia!

 • Autosugestia
 • Autosugestia polega na wmawianiu sobie czegoś; powtarzaniu afrimacji przez dłuższy okres czasu i po pewnym okresie czasu stanie się to prawdą dla naszego ciała, jest to bardzo dobra i łatwa do nauczenia się technika ponieważ nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu ani trudu. Jakich afrimacji(tekstów) autosugesti najlepiej używać? - To zależy, powinny być odpowiednio dobrane, ale myślę, że na początek wystarczą ci te afrimacje, które podałem poniżej. W miarę czasu zaczniesz tworzyć własne afrimacje, które być może będa jeszcze lepiej wpływać na twoje ciało ;) Przykładowe teksty: "Idę teraz spać i będę śnić ,a kiedy się obudzę będę pamiętał wszystkie moje sny" ,albo " Będę teraz śnić i będę miał świadomy sen". Ile razy powtarzać te afrimacje?- Najlepiej. aż nie uśniesz, im dłużej tym lepiej zajdzie ci w pamięć :P Polecam ci wypróbować już dzisiejszej nocy. Życze sukcesów ;)

 • Prowadzenie Dziennika Snów
 • Prowadzenie Dziennika Snów to technika niemalże obowiązkowa dla każdego kto chce zapamietywać swoje sny, pomaga też w uzykaniu świadomego snu. Prowadzenie takiego dziennika jest również bardzo przydatne ponieważ zawsze można powrócić do dawnych snów. Niektórzy wierza, że ze snów można zajrzeć w przyszłość, taki dziennik mógłby być tego dowodem :) Jak odpowiednio zapisać swój sen w takim dzienniku? - nad tym pytaniem warto jest się dłużej zastanowić. Mamy do wyboru dwie opcje:

  • Wpisywanie do dziennika tylko symboli
  • Wpisywanie pełnego opisu całego snu do dziennika
  Pierwszea opcja to tak na prawdę prowadzenie dziennika na szybko. Czego nie polecam. bo potem bardzo ciężko jest nam przypomnieć sobie dawne sny po samych symbolach. Druga opcja jest znacznie lepsza, pochłania znacznie więcej czasu, ale moim zdaniem jest godna polecenia. Wybór nalezy do ciebie, jeśli masz czas to radze ci sie zabrać się za drugą opcję, jeśli jednak masz go bardzo mało to niestety, ale bardziej odpowiednia jest dla ciebie opcja pierwsza. Kiedy dodawać wpisy do dziennika? - Kiedy ci najwygodniej, najlepiej odrazu po przebudzeniu się ze snu. Ja to robie zawsze przy śniadaniu. Wybierz sobie jedna z opcji i zacznij prowadzić dziennik snów już dziś!

 • Testy Rzeczywistośći
 • Testy Rzeczywistośći - Polegają na tym, aby za każdym razem kiedy zobaczymy coś dziwnego, podejrzanego sprawdzić czy nie znajdujemy się właśnie w śnie. To właśnie za pomoca TR mozemy odróżnić świat snu od rzeczywistego. Istnieje bardzo dużo tekstów rzeczywistośći poniżej wymienie przykładowe TR:

  • Zegar - Patrzymy na godzinę na zegarku, odwracamy głowę i patrzymy czy się zmieniła godzina. Jeśli tak to oznacza to, że jesteś w świecie snu, Brawo! Możesz teraz robić co chcesz!
  • Dziurawe dłonie - Bierzemy jednego palca i próbujemy przebić nim srodek drugiej dłoni.
  • Zatykany nos - Zatykamy palcami nos i staramy sie oddcychać przez nos.
  • Palec przez lustro - Po prostu postaraj się przebić palcem lustro
  P.S. Jeśli zrobisz test rzeczywistośći i wyjdzie na to, ze jesteś w świecie snu to nie podniecaj sie za bardzo ;D Ponieważ może się zdarzyć tak, że będziesz tak podekscytowany, że aż wyjdziesz ze snu, wiec uważaj na to.

 • Technika Szamańska
 • Jest to bardzo słabo znana technika. Polega ona na tym, aby przed snem zażyć odpowiedne produkty spożywcze, co pomoże nam w uzyskaniu świadomego snu.Do takich produktów mozemy zaliczyć:

  • Ser
  • Czekoladę
  • Mleko
  • Sok pomarańczowy
  Istnieją także produkty, których nie należy spożywać mianowicie tak zwane junk food co w dosłownym tłumaczeniu oznacza śmieciowe jedzenie zalicza się do niego na przykład każda restauracja fast food. Jest to technika, która bardzo dobrze jest połączyć z innymi technika, dzięki czemu możemy uzyskać wiekszą szansę na świadomy sen.

 • MILD(Mnemonic Induced Lucid Dream)
 • Technika MILD polega na tym ,żeby rano zaraz po przebudzeniu nie poruszyć żadnym mięśniem , zamknąć oczy, nie wykonywać żadnych ruchów i starać sie powrócić do snu. Jest to technika, której napewno już kiedyś użyłes nie świadomie. Technika jest na prawdę bardzo skuteczna, lecz ma jedną wadę. Mianowicie jeśli idziemy do szkoły/pracy rano to jest dość duża szansa, że zaśpimy. Dlatego polecam nastawić w budziki. Zakladając, że szkołę/pracę mamy na 8:00, a wstajemy o 7:00 to warto nastawić pierwszy alarm na 6:20, a drugi na 7:00. Dalekich lotów!

 • Schodzenie po schodach
 • Technika schodzenia po schodach jest chyba najłatwiejszą mi znaną techniką. Była to pierwsza technika, którą ja opanowałem, aby świadomie śnić. Polega ona na tym, aby przed snem po prostu rozluźnić mięśnie i wyobrazić sobie siebie schodzacego po schodach od góry do dołu, a nastepnie odliczać każdy schodek od 100 do 0. Gdy dojdziemy do 0 powinniśmy już być w śnie. UWAŻAJ! Nie należy za szybko liczyć, musisz powoli schodzić i dokładnie wyobrażać sobie każdy kolejny schodek. W śnie prawdopodobnie pojawisz sie na tych samych schodach. Miłego snu ;)

 • Zamknij oczy...
 • p>Technika należy zdecydowanie do tych prostszych, oraz z pewnością mogę powiedzieć, że nadaje się dla początkujacych podrózników snów(ang.Dream sailors). Przed wykonaniem tej techniki należy być śpiącym. Co zrobić, aby być śpiacym ? - Ja polecam oglądanie TV lub czytanie książek. Technika polega na tym, by przed snem zamykać i otwierac oczy by po pewnym czasie pojawic się w świecie snu. Co ile czasu zamykać i otwierać oczy? - Jak wolisz, ja preferuje zamykać oczy na 30sek, a następnie odtworzyć je na 2 sekundy. Należy tą technikę powtarzać dotąd, aż odtworzysz oczy i pojawisz się w śnie. Tylko nie panikuj! To tylko sen. Życzę powodzenia :)

 • PILD - technika kary
 • Technika kary polega na karaniu siebie jeśli nam nie wyjdzie świadomy sen. Nie należy zadawać sobie zbyt dużego bólu, gdyż może to się negatywnie odbić na naszym zdrowiu. Dlatego z tej techniki należy korzystacć z rosądkiem. Kara najlepiej niech będzie coś co będzie nie dobre dla nas, ale dobre dla naszego organizmu. Może to być na przykład odmówienie sobie czekolady na deser, a zamiast tego zjedzenie owoców, lub nie korzystanie z komputera przez pewien czas, czy choćby zimny prysznic.

 • RILD - Technika nagrody
 • Technika nagrody jak sama nazwa wskazuje polega na nagradzaniu siebie za udane świadome sny. Nie należy tu również przesadzać z nagrodą, aby nie rozleniwiać swojego organizmu. Nagrodą może być na przykład jakiś przepyszny posiłek na śniadanie na przykład truskawki z nutella(polecam! :D). Tę Technikę warto połączyć z techniką kary(PILD), co może dać na prawdę ciekawy efekt. Jeśli opanujemy już w miarę dobrze świadome śnienie to radzę zrezygnować z techniki, bądz zmniejszyć stafkę nagrody, ponieważ wykorzystując ją z sukcesami przez długi okres czasu mogła by być nie dobra dla naszego organizmu. Korzystaj z niej z rosądkiem ;)

 • SILD - technika seksualna
 • Ta opcja jet kierowana raczej do mężczyzn, ale nie tylko. Chodzi w niej o to aby za każdym razem kiedy pomyślimy o seksie wykonac test rzeczywistości. Wiem, że może być to trudne przede wszystkim dla mężczyzn (którzy myślą cały czas o seksie :D), aczykolwiek warto spróbować. Można również stosować witaminę B3, melatonine, serotyne, które wspomagają produkcję hormonów czyli dają wiekszą szansę na wywołanie snu erotycznego ;)

 • WBTB(Wake-Back-To-Bed) - Obódź się i wróć do łózka
 • Ta technika jest wprost idealna dla osób, które lubia sobie pospać. Mianowicie chodzi w niej o to, aby zaraz po przebudzeniu po prostu położyć się dalej spać. Nie ma w tym nic skomplikowanego, można powiedzieć, że ta technika jest PRAWIE taka sama jak MILD jednak rózni się tym, że nie musisz się w niej skupiać na tym, aby nie ruszać mięśniami. Możesz po prostu wyjść ze świata snu sprawdzić, która jest godzina i znowu do niego powrócić, nie ma problemu.

 • Wyobraźnia - własna technika
 • Technika ta została wymyślona prze ze mnie i moim zdaniem jest ona bardzo dobra, latwa i czesto sie udaje. Polega ona na tym by przed snem odprężyc się (na odprezenie sie poświęcić dużo czasu, gdyz w tej technice jest to bardzo ważne) i wymyśleć co się chce robić w śnie, załużmy, że na przykład chciałbyś latać. Musisz się odprężyć i wyobrazić siebie stojącego w pokoju. Obraz wyobraźni musi być objęty wszelkimi szczególami, aczykolwiek nie należy z nimi przesadzać. Następnie wyobraź sobie, że idziesz na swój domowy balkon i odlatujesz(Tu znajdziesz:Sposoby latania). Po pewnym czasie znajdziesz się w świecie snu(Jak odróżnić świat snu od rzeczywistości). Jest to technika, która pozwala(nie wiem jak tobie, ale na przykład mi) szybko zasnąć i w bardzo prosty sposób, z duża szansą wejść świadomie do świata snu. Serdecznie polecam technikę :)

 • TILD - Technika pragnienia
 • Technika moim zdaniem słaba, ale i tak warto przedstawić ją, może na was bedzie działać lepiej niż na mnie ( Bo na mnie zadziałała raz lub dwa razy, więc nie polecam techniki ;p). W każdym razie, aby wykonać technikę musisz przed snem nie spożywać żadnych napojów (chodzi o to abyś był spragniony). Nastepnie połóż się spać i gdy rano wstaniesz i bedziesz spragniony to weź szklankę pełną wody i postaw jak przed swoim łóżkiem. Patrz sie na nią (Tylko nie pij!) i myśl o śnie. Nastepnie sam zobaczysz, że szklanka zacznie np: zmieniac kształty czy kipieć. Będziesz wiedział wówczas, że to sen. Powodzenia ;)


 • WILD - Wake-Initiation of Lucid Dreams
 • Technika WILD jest moim zdaniem najpotężniejszą techniką na wywołanie świadomego snu, gdy już opanujesz ją będziesz mieć niemalże szanse 100% na wywołanie świadomego snu! Technika ma niestety jeden minus. Mianowicie jest dosyć trudna do opanowania, ale ja sądzę, że warto. Nie jest ona odpowiednia dla początkujących może ich tylko zniechęcić. Jeżeli masz już jakieś doświadczenie z LD to myślę, że bedzie to dla ciebie odpowiednia technika ;)
  Dobra przejdźmy do techniki. Przed wykonaniem techniki musisz być maksymalnie zrelaksowany. Dlatego twoja umiejetność relaksacji musi tu być na naprawdę wysokim poziomie. Jeżeli nie masz pomysłu na technikę relaksycyjną to zapraszam do artukułu - Najlepsze techniki relaksacji Gdy już wybrałeś i wykonałeś technikę relaksacji to postaraj się nie myśleć (coś w stylu medytacji), daj sie ponieść obrazom, które bedą ci się pojawiały. Obrazy z początku nie bedą przypominały, żadnych kształtów jednakże po pewnym czasie zaczną przybierać na kształcie i znajdziesz sie w śnie. Na koniec chciałbym powiedzieć, że warto poświęcić na ta technikę trochę czasu, gdyż jest bardzo efektowna. życzę sukcesów ;)

 • Technika Don Juana
 • Technika Don Juana (szamana), myole, ?e zalicza sie do tych trudniejszych w wykonaniu. Technika Don Juana polega na tym by w onie patrzea na swoje rece. Wa?ne jest to by widziea te rece ze wszystkich stron ,ma na myoli to by patrzea na nie raz normalnie a potem np: z boku albo naprzeciw. Przed wypróbowaniem techniki w 3ó?ku najpierw po trenuj sobie wyobraYnie.

  • Usiądź przed białą ścianą w wygodnej pozycji ,najlepiej z wyprostowanym kręgłosłupem. Na początku dobrze by było ,żeby nic nie rozpraszało twojej uwagi ,więc ściana powinna być po prostu biała ,nie mieć obrazów i jak najmniej mebli koło siebie, najlepiej zero mebli wokół niej :D.
  • Teraz odpręż się i przymknij lekko swoje oczy. Skoncentruj się teraz na oddechu i wycisz swoje myśli.
  • Następnie podnieś lekko ręce przed siebie.
  • Teraz wyostrz swój wzrok i patrz się na swoje dłonie.
  • Mów sobie sugestie : "Widzę moje rece we śnie ,wiem ,że śnie."
  • RozluYnij teraz swój wzrok.Oddychaj spokojnie.
  • Powtórz punkty 4 - 6 pieć razy.
  • Ćwiczenia kończysz przechodząc do normalnych czynności.


 • Synchronizowanie pólkul mózgowych
 • Sychronizacja półkul mózgowych to fenomenalna technika, idealna dla początkujących, którzy chcą zobaczyć jak wygląda świadomy sen. Technika polega na tym, aby przed snem po prostu się odprężyć i puścić sobie muzykę(najlepiej specjalną, która synchronizuje twoje półkule mózgowe lub hipnotyzuje, ale są też tacy, którzy lubią po prostu puszczać swoją ulubioną muzyke i to też może zadziałać). Nie wiem czy można to nazwać techniką, bo jedyne co trzeba zrobić to założyć słuchawki i wsłuchać się w dźwięki dochodzące z nagrania. Skąd brać utwory? - Najlepiej z youtuba, jest tam ich pełno i są bardzo często za darmo, można również kupywać płyty, ale uważam, że nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy. Poniżej przedstawiam wam parę nagrań, które sam sprawdziłem i, które serdecznie polecam ;)

  P.S. Na youtube znajdziesz również nagrania osób, które, że tak powiem "tworzą twój sen", jest to bardzo fajna sprawa. Polega to na tym, że te osoby usypiają cb relaksuj1c twoje ciało i gdy już uśniesz(masz na to chyba na ogół ok. 10min), to wtedy osoby te, mówią ci gdzie jesteś, co robisz itp. Jest to na prawdę fajna sprawa, jak już nauczysz sie porządnie zapamietywać sny i wywoływać świadome sny to musisz tego spróbować! :D

 • Technika Medytacji Przed Snem
 • Medytowałeś kiedyś przed snem? Nie? A wogule medytowałeś kiedyoś Nie? Jeżeli nie to uwierz mi medytacja jest bardzo przydatna, nie tylko przy świadomym śnieniu. Ma bardzo dużo zastosowań. Może być wykorzystana na przykład przed jakimo ważnym wystąpieniem, gdy jesteśmy zestresowani to medytacja jest dla nas idealna na odpreżenie. Ludzie w wielu celach praktykują medytacje: jedni chcą otworzya swoje czakramy, inni chcą sie odpreżya, zrelaksować. My jednak zajmiemy sie tym aby wykorzystać medytacje do świadomych snów. Sposoby medytacji:

  • Moim zdaniem najprostszym sposobem jest to, aby po prostu przed spaniem położyć sić na łóżku, zamnknąć oczy, nie ruszać mięśniami i starać się myśleć o niczym. Jeżeli bedzie coś napływało do naszych myśli starajmy siś na początku wszystko wyrzucać i myśleć o niczym, patrzeć się w ciemność. Nastepnie możemy poddać się nadchodzącym na nas obrazom.
  • Możesz także skorzystać z techniki w której bedziesz siedział dowolnie( są czeste sprzeczki na temat tego ,jak medytacja powinna być wykonywana w odpowiedniej pozycji i w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze, moim jednak zdaniem medytacja może być wykonywana gdzie kolwiek , o każdej porze i w każdej pozycji ,ważne by ta pozycja była dla ciebie wygodna by nie musiała jej co chwile zmieniać). i bedziesz wyobra?a3 sobie jak wszystkie twoje mieonie zaczynaj1 sie rozluYniaa. Potem bedziesz czu3 jakie to przyjemne ,gdy bedziesz ju? bardzo odpre?ony skup swoj1 uwage na nosie ,poczuj swój wdech i wydech ,ale UWAGA ! nie zmieniaj oddechu ,niech bedzie on regularny i spokojny.
  P.S. Jak już użyjesz tych dwóch technik i zaefektuje, to zapraszam ciebie do poszukania w internecie innych technik. Powodzenia ;)